Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Gawkowski: Złamana została ustawa antykorupcyjna

dodano 2017-09-21 09:48 w kategorii: Informacje

- W całej tej sprawie od początku woda jest bardzo mętna, ponieważ Kancelaria Premiera oraz politycy Prawa i Sprawiedliwości mówili, że nie wiedzą dlaczego ta spółka otrzymała to zamówienie – skomentował Krzysztof Gawkowski  sprawdzanie przez CBA współpracowników premier Beaty Szydło ws. afery bilbordowej.

- W tej sytuacji pieniądze publiczne są w najzwyczajniej w świecie wyciągane do prywatnej firmy, która została założona jeszcze przez pracowników Kancelarii Premiera i de facto została złamana ustawa antykorupcyjna, ponieważ pracownicy tej instytucji nie mogą posiadać więcej niż 10% udział w spółkach. A tym przypadku udziałowcy podzielili się udziałami po połowie – podkreślił wiceprzewodniczący SLD w programie "Grafitti Popołudniowe" na antenie Polsat News.

- Wyciąganie pieniędzy ze spółek skarbu państwa i przeznaczanie ich na polityczną kampanię są złem, PiS obiecywał poprawę, ale jak widać nic się w tej kwestii nie zmieniło – ocenił Gawkowski.

 

 

Oglądaj całą dyskusję z udziałem Krzysztofa Gawkowskiego w programie "Grafitti Popołudniowe", kliknij tuKomentarze

Wydarzenia

 • Miller: Morawiecki nie jest w stanie ocieplić stosunków na linii Bruksela-Warszawa

  dzisiaj o 10:09

  - Mateusz Morawiecki ma umiejętności czarnoksiężnika. Przekonał Jarosława Kaczyńskiego, że za pomocą PowerPointa można uzdrowić gospodarkę. A tak nie jest. Żeby tak się stało potrzebna jest zmiana polityki a nie polityka - mówi gość Roberta Mazurka w RMF FM, były premier Leszek Miller.czytaj więcej»

 • Tomasz Trela nowym przewodniczącym SLD w województwie łódzkim

  przedwczoraj o 16:40

  Konwencja Wojewódzka SLD, obradująca w sobotnie przedpołudnie (09.12.2017 r.) w Łodzi, udzieliła Zarządowi Wojewódzkiemu Sojuszu Lewicy Demokratycznej w województwie łódzkim wotum zaufania. Poszczególni członkowie Zarządu otrzymali od 81 do 84 głosów na ogólną liczbę 84 głosujących delegatów z całegczytaj więcej»

 • Projekt ustawy SLD o związkach partnerskich odrzucony z powodów ideologicznych

  3 dni temu, 2017-12-08

  Wszyscy posłowie Komisji ds. Petycji głosowali przeciwko projektowi SLD, który zakładał iż pary, które będą chciały zalegalizować swój związek, będą mogły to zrobić przed urzędnikiem stanu cywilnego, przed którym złożą stosowne oświadczenia oraz akt notarialny będący opisem formuły zawieranego związczytaj więcej»

 • Miller: We wszystkich badaniach opinii publicznej Szydło wyprzedza Kaczyńskiego

  4 dni temu, 2017-12-07

  - Po pierwsze, Jarosław Kaczyński zauważył, że pani premier urosła ponad miarę. We wszystkich badaniach opinii publicznej ona zdecydowanie wyprzedza przecież swojego mentora i to zarówno w głosach zaufania, jak i w tej sekwencji przeciwników – Leszek Miller skomentował niekończący się serial z rekonczytaj więcej»

 • Czarzasty: Zatrzymanie gen. Pytla to pokazówka

  4 dni temu, 2017-12-07

  - Jeżeli będziesz miał inne zdanie od nas, jeżeli o kimś z nas powiesz źle, jeżeli jesteś przeciwko nam, to przykładamy Ci lufę do głowy i mówimy innym wszystkim: patrzcie to może się Wam zdarzyć – Włodzimierz Czarzasty skomentował zatrzymanie przez Żandarmerię Wojskową generała Piotra Pytla.czytaj więcej»

 • Czarzasty: Ukraina tak, ale na rozsądnych warunkach

  4 dni temu, 2017-12-07

  - Polityka w stosunku do Ukrainy nie jest łatwa. W interesie Polski jest to, by Ukraina była wśród krajów demokratycznych, bo jest na granicy, jest między nami a Rosją. Ale trzeba też jasno patrzeć, co tam się dzieje – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.